SKÅL PÅ FOT, silver, C G Hallberg, Stockholm 1926, med KSSS emblem. Vikt c:a 300 g.

Rund med utvikt kant, tre S-formade fötter på rund sockel. Dekor i emalj av Kungliga Segelsällskapets emblem. Diam 21, höjd 10,5 cm.

Slitage, smärre repor. Gåvogravyr.

Lähtöhinta
2 000 SEK