PARTI SILVER, 13 delar, flertal olika mästare och städer, bla Söderhamn, 1800-1900-tal.

Trumpetformad bägare, 2 mindre udda bägare, gräddkanna med sockerskål i rokokostil. Saltkar i form av svan. Tesil modell "Spetsig svensk", såsslev modell "Olga", 5 udda mindre skedar varav två med fiolformade skaft.
H 3-15.

Slitage, repor, bucklor, bristningar, skador. Gåvogravyrer.

Lähtöhinta
1 500 SEK