1 st mottagningsbrev av Charlotta Aurora De Geer, signerad 1808. 31x21 cm.
1 st brev, signerad av Joh. Wanky, 1769. 39x32 cm.
1 st brev,av Joh. C. Wittkoph, daterad 1806 och signerad med sigill. 38x30 cm.
1 st brev/räkning av Göran Adelcrantz, signerat och daterat 1719. 20x32 cm.
Kulumaa. Kellastunut. Vähäisiä tahroja.