MATBORD, jugend tidigt 1900-tal

Mörkbestad ek, rund skiva på fyra kopplade ben, diameter 128, höjd 78 cm.

Kulumaa. Naarmuja. Vähäisiä tahroja.

Alkuperä - Provenienssi

Gamla Hovrätten, Malmö.

Muut tiedot

Möjligen ritat av arkitekt Ivar Callmander.

Lähtöhinta
2 000 SEK