SKRIVBORD, nyrenässans, sent 1800-tal.

Vitmålat, rundade hörn, uppsats med hylla, volutformade stöd. Två lådor i sargen, fyra svarvade ben. L 97, b 58, h 107. Nyckel finns.

Slitage, senare bemålning. Avainet sisältyvät.

Lähtöhinta
1 500 SEK