MATSALSBORD, 1940/1950-tal, Carl Malmsten, brännstmpl.

Runt bord på fyra raka, nedåt avsmalnande ben. Skiva mönsterfanerad med almrot. Fanerade sarger och ben i björk. Diam 110, h 70.

Skiva med fläckar. Bruksslitage.

Lähtöhinta
1 000 SEK