MATBORD. Karl Johan, 1800-talets första hälft.

Fanerad med mahogny. Ovalt på balusterformat pelarben samt fotplatt med fyra volutformade fötter. 1 st ofanerad iläggskiva. L 145 +56, b 119, h 73.

Hårt slitage, fanérskador, fanérlagningar. Lagade ben. Omarbetat.

Lähtöhinta
6 000 SEK