BÖCKER, 2 vol, "Konung Carl XII:tes historia", av Jöran Nordberg. Pet. Momma resp Peter Jöransson Nyström, Stockholm 1740.

Folioformat. Samtida helfranska skinnband med upphöjda bind och förgyllda dekorpräglingar.

Slitage, fläckar, skador. Ej genomgångna.

Lähtöhinta
3 000 SEK