Ei yhteyttä palvelimeen

Grafik

Avdelningen grafik omfattar verk på papper i de flesta olika trycktekniker från närmare fem århundraden. Här möter vi stora internationellt kända namn men till något mer modesta priser. Inom kategorin finns äldre grafiska metoder som litografier, träsnitt, etsningar och mer moderna tekniker som t.ex. serigrafier.

 
10 Esinettä
Anders Zorn, "Byst".
6p 15 h
Anders Zorn, "Byst".
Tarjottu
300 EUR
Lähtöhinta
400 EUR
Anders Zorn, "Dalarö".
6p 16 h
Anders Zorn, "Dalarö".
Tarjottu
200 EUR
Lähtöhinta
500 EUR
Unto Koistinen, Naisseurue.
6p 16 h
Unto Koistinen, Naisseurue.
Tarjottu
200 EUR
Lähtöhinta
300 EUR
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
4p 16 h
Kuutti Lavonen, "Hiljainen".
Tarjottu
800 EUR
Lähtöhinta
800 EUR
"Maisema-aihe".
3p 11 h
"Maisema-aihe".
Tarjottu
80 EUR
Lähtöhinta
250 EUR
Päivi Lempinen, Teltta.
3p 10 h
Päivi Lempinen, Teltta.
Ei tarjouksia
Lähtöhinta
200 EUR
Tilaa uutiskirjeemme
Pysy ajan tasalla huutokaupoistamme, näyttelyistämme sekä taide- ja designmaailman uutisista.