1056599
Christer Strömholm
(1918-2002)

CHRISTER STRÖMHOLM, fotografi signerat Christer Strömholm och med fingeravtryck och daterad 1982 a tergo.

"Utan titel", 1982. Gelatinsilverfotografi signerat med hela namnet och fingeravtryck a tergo. Även daterad Nov 1982 och med copyrightstämpel (adress Borgmästaregatan 7) a tergo. Bildyta 19,5 x 26,2 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm.

Proveniens

Galleri Camera Obscura, Stockholm.

Karin Aringer
Karin Aringer
Specialist fotografi och samtida konst
+46 (0)8 614 08 57

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Slutpris
6 800
648
729
Utropspris
10 000 SEK
Budhistorik (7 bud)
21 aug 2018 21:33
6 800 SEK
21 aug 2018 21:26
6 600 SEK
21 aug 2018 18:38
6 400 SEK
19 aug 2018 21:20
6 200 SEK
16 aug 2018 0:09
5 000 SEK