1180
80077

STIG LINDBERG, vas/ljusstake, "Snurran", femdelad, Gustavsberg studio 1940-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
383 - 479 EUR
433 - 542 USD
Klubbat pris
14 500 SEK

Fajans, målad med olika dekorer i färger. Signerad med studiohanden SWEDEN 26 samt målarsignatur Frana Pugno i blått. Längd 32, höjd 12 cm.