1185
77705

STIG LINDBERG, skålar, 2 st, Gustavsberg Studio, 1940-50-tal.

Utropspris
2 000 - 3 000 SEK
191 - 287 EUR
217 - 325 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Fajans, lövformade med målad dekor i färger. Signerade med studiohanden, SWEDEN samt olika nummer i blått och målarsignaturer. Längd 16 cm.