Madeleine Pyk – en samling F769
1196
74941

HERTHA HILLFON, väggskulptur, Stockholm 1966.

Utropspris
5 000 - 6 000 SEK
475 - 570 EUR
545 - 654 USD
Klubbat pris
3 800 SEK

Stengods, rund med modellerade rundlar, delvis transparent glasyr. Signerad HERTHA HILLFON 1966. Diameter 29 cm.

Obetydliga nagg.