Madeleine Pyk – en samling F769
1220
80467

RUT BRYK, väggrelief, Arabia, Finland.

Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
285 - 380 EUR
327 - 436 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Stengods, reliefdekor av citron och kanna. Delvis glaserad i, brunt och gulgrönt. Signerad BRYK samt på baksidan R.B.
42x23 cm.

Obetydliga kantnagg.