Album 19, planche 19.
Litografi, 1961, monogramsignerad med blyerts XIII/XV, tryckt och utgiven av Maeght, Paris. 65,5 x 48 cm, bladstorlek 66,5 x 50,8 cm (BFK Rives).
Svagt gulnad, svag missfärgning efter passepartout, smärre defekter längs bladets högra kant.
Mourlot 330 (MA 262)