554
79661

Nam June Paik

(Japan, 1932-2006)
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
8 500 SEK

Nam June Paik
(Japan, 1932-2006)

"TV SHOW (TV BUDDHA)".

Signerad Paik. Signerad även Paik a tergo. Utförd omkring 1973. Blyerts och krita på kartong 27 x 24 cm.

Proveniens

Mats B.
George Maciunas, 1978.

Mats B. "FLUXUS, The Development of an antidote", Galleri Stenström, Stockholm, 1992.