798
78391

PIERRE PAULIN, fåtölj, modell 444, Artifort, Holland.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
10 000 SEK

Svart skinn och förkromat stål. Etikettmärkt ARTIFORT design Pierre Paulin. Höjd 96 cm.

Slitage, skinnet med lagningar.

Modellen formgiven år 1962.