804
69303

J. & L. LOBMEYER, vägglampetter, ett par, "The Met"/"Exploding Star", Wien, Österrike 1960-tal.

Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
349 - 436 EUR
365 - 456 USD
Klubbat pris
4 800 SEK

Förnicklad mässing och Swarovski-prismor. Märkt i metallen J. & L. LOBMEYER WIEN 3. Längd 33 cm, bredd 17,5 cm.

Obetydligt slitage. En prisma saknas. (2)

Modellen formgiven ca 1960.