803
69305

J. & L. LOBMEYER, takarmatur "The Met"/"Exploding Star", Wien, Österrike 1960-tal.

Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 100 - 1 370 USD
Klubbat pris
21 000 SEK

Förnicklad mässing, trä och Swarovski-prismor. Märkt i metallen J. & L. LOBMEYER WIEN. Höjd 110 (50) cm, diameter 70 cm.

Obetydliga skador.

Modellen formgiven ca 1960.