834
69385

KUDDE. "Knoppen". Gobelängteknik. 33,5 x 35 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
600 - 800 SEK
53 - 71 EUR
55 - 74 USD
Klubbat pris
3 000 SEK

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage.

Jämför "Små Vävnader från Märta Måås-Fjetterström", färgplansch 8.