1039
91627

TOILETTESPEGEL. Rokoko, 1700-talets andra hälft.

Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
697 - 872 EUR
730 - 912 USD
Klubbat pris
6 000 SEK

Förgylld och bronserad. Rektangulärt profilerad på dubbla volutfötter. Dekor av musslor och rocailler. Höjd 48, bredd 34 cm.

Senare bakstycke, gammalt men troligen ej ursprungligt glas.