1074
74019

SEMIANTIK/OLD HERIS. 436 x 396,5 cm.

Utropspris
22 000 - 25 000 SEK
1 920 - 2 180 EUR
2 010 - 2 280 USD
Klubbat pris
17 000 SEK

Terrakottafärgad botten med stor polykrom medaljong, stiliserade blomslingor och hörnornament. Bred mörkblå huvudbård med stor blomranka.

Något slitage, fläckar varav någon lite stel, lagningar. Långsidorna med trampveck och skador, kortsidorna saknar några knutrader.