1075
94627

SEMIANTIK ISFAHAN PART SILK. 336 x 248 cm.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 940 - 2 910 EUR
2 220 - 3 330 USD
Klubbat pris
15 000 SEK

Benvit botten med polykrom medaljong, hörnornament, palmett- och blomslingor. Bred vinröd huvudbård med stor blom- och palmettranka. Vissa mönster knutna i silke.

Något ställvis hårt slitage, fläckar. Långsidorna med trampveck och skador varav en lite större.