Madeleine Pyk – en samling F769
1080
95265

SEMIANTIK ISFAHAN. 217,5 x 141 cm.

Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
950 - 1 140 EUR
1 090 - 1 310 USD
Klubbat pris
10 500 SEK

Vinröd botten med polykrom medaljong, hörnornament, molnband och stiliserade palmettslingor. Vinröd huvudbård med blomranka.

Ställvis slitage, smutsig, fläckar varav en lite stel. Långsidorna och en kortsida med trampveck och skador.