1115
73949

SEMIANTIK TÄBRIS. 479 x 340 cm.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris
33 000 SEK

Polykromt trädgårdsmönster med blomställningar. Bred benvit huvudbård med medaljonger med blom- och arabeskmönster.

Ställvis något slitage, fläckar, litet reva. Långsidorna med smärre trampveck och skador, en kortsida något skadad.

Proveniens

Familjen Gorthon, Helsingborg.