1258
74103

KOPP med FAT, porslin. Frankrike, Empire.

Utropspris
2 000 - 4 000 SEK
174 - 349 EUR
182 - 365 USD
Klubbat pris
3 500 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Målad polykrom och förgylld dekor centralt med fabelmotiv med ett flertal djur. Koppens höjd 6,5 cm.

Fatet med sprickor, förgyllningen med slitage.