1288
73987

RÖKELSEKAR, brons. Qing dynastin, 16/1700-tal. Med Xuandes sigillmärke.

Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
3 090 - 3 530 EUR
3 220 - 3 680 USD
Klubbat pris
310 000 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Elefanthänklar, "gold splashed" dekor, ställ i brons. Längd 23 cm.

Proveniens

Stig Bojlings samling.