26
77063
Ivar Arosenius
(1878-1909)

Kärlekens duellanter

Signerad IA och daterad -08. Akvarell, tusch och täckvitt 12,5 x 14,5 cm.

Utropspris:

8 000 - 10 000 SEK

762 - 952 EUR

Klubbat pris:
9 000 SEK
Proveniens

Tidigare i Boktryckare Waldemar Zakrissons samlingar.

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05