266
74159

Joseph Magnus Stäck

(Sverige, 1812-1868)
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 320 - 1 590 EUR
1 380 - 1 660 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Joseph Magnus Stäck
(Sverige, 1812-1868)

"Vinterlandskap"

Signerad J M Stäck och daterad 1864. Duk 38,5 x 54,5 cm.

Gertrud Sterner, Magnus Stäck", 1934,upptagen i verkförteckningen, kat nr 47. Enligt Stäcks eeghändiga förteckning, kat nr 457, ( "Såld till Ekewall för 200 Riksdaler").

Formgivare