267
93611

Carl Abraham Rothstén

(Sverige, 1826-1877)
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 820 - 5 730 EUR
4 340 - 6 510 USD
Klubbat pris
60 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst, ansvarig äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Carl Abraham Rothstén
(Sverige, 1826-1877)

Stockholms inlopp

Signerad C. Abr. Rothsten och daterad 1868. Duk 63 x 85 cm.