328
86957

Holländsk skola 16/1700-tal

Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
8 830 - 13 200 EUR
9 210 - 13 800 USD
Klubbat pris
95 000 SEK
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Holländsk skola 16/1700-tal

Stilleben med hummer, frukter, pokal och silvertazza

Bär påskrift J v Streeck? Uppfodrad duk 92,5 x 112 cm.

Proveniens

Svensk privatsamling

Bukowskis are grateful to Fred Meijer of the Rijksbureau voor Kunsthistorische Documentatie, the Hague, for the information about the painting.