376
78053

Johan Fredrik Möller

(Danmark, 1797-1871)
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Klubbat pris
28 000 SEK
Johan Fredrik Möller
(Danmark, 1797-1871)

Porträtt föreställande "P Laadbye och makan Augusta Lauerwald"

Ett par. Mansporträttet signerad J F Möller och daterad 1829. Duk, vardera 47 x 38 cm. Samtida bronserade ramar.

Augusta Lauerwall var dansk skådespelerska.