396C
95757

Per Wickenberg

(Sverige, 1812-1846)
Utropspris
4 000 - 5 000 SEK
355 - 444 EUR
370 - 463 USD
Klubbat pris
Johan Jinnerot
Johan Jinnerot
Specialist konst och äldre måleri
+46 (0)739 400 801
Per Wickenberg
(Sverige, 1812-1846)

Interiör med sovande flicka och hund

Signerad Wickenberg och daterad 1840. Blyerts 8,5 x 13 cm.

Formgivare

Representera på museerna i Linköping och Norrköping.