Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
500
73727

BÄGARE, av Abraham Wirgman, Göteborg 1724.

Utropspris
40 000 SEK
3 880 EUR
4 440 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Delvis förgylld. På godronnerad fot och vågband. Undertill graverade initialer. Höjd 19,5 cm, vikt 442 g.

Proveniens

Familjen Gorthon, Helsingborg.