501
81503

BÄGARE, av Thomas Beckman d.y., Örebro (verksam 1727-1759(-72)).

Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
388 - 581 EUR
443 - 665 USD
Klubbat pris
3 200 SEK

Delvis förgylld, pågjuten räfflad fot. Dekor av vågband, stämplad lambrequin och graverade initialer. Höjd 12,5 cm, vikt 188,5 g.