Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
502
81579

BEGRAVNINGSBÄGARE, av Johan Pettersson Berg, Norrköping, daterad i gravyren 1730.

Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Delvis förgylld. Vågband och räfflad fot. Heltäckande graverad banddekor samt minnesgravyr i kartusher under dödskalle och krona: ÅLDERRMAN Gunmund Steen Nat: Ao 1642: DeNat: Ao 1730. ERICH BJÖRCK Anno 1730. Höjd 12 cm, vikt 163,5 g.