522
73751

LUKTDOSA, av Johan Bergengren, Kristianstad 1768.

Utropspris
4 000 SEK
382 EUR
434 USD
Klubbat pris
6 500 SEK

Delvis förgylld. Profilerad. Slät med räflade kanter. På locket graverad blomma. Höjd 4,5 cm.

Proveniens

Familjen Gorthon, Helsingborg.