523
73755

LUKTDOSA, av Abraham Gertzen d.ä., Landskrona 1776. Rokoko.

Utropspris
4 000 SEK
349 EUR
365 USD
Klubbat pris
4 800 SEK

Invändigt förgylld. Balusterformad, med driven och ciselerad dekor, blomma på locket. Höjd 5,5 cm.

Proveniens

Familjen Gorthon, Helsingborg.