539
90159

KYRKDOSA, av Anders Schotte, Uddevalla 1804.

Utropspris
4 000 SEK
350 EUR
369 USD
Klubbat pris
2 800 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med Gustav III. Diam. 4, 5 cm.

Slitage.

Proveniens

F.S. 399, Falk Simons samling.