Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
540
89999

KYRKDOSA, otydlig mästarstämpel, Göteborg 1807.

Utropspris
4 000 SEK
388 EUR
443 USD
Klubbat pris
5 200 SEK

Delvis förgylld. Rund med räfflade kanter, dekor av vridna godroner samt i locket medalj med religiöst motiv. Diam. 6 cm.

Slitage, lagning och skada.

Proveniens

F.S. 299, Falk Simons samling.