74
91407

Herman af Sillén

(Sverige, 1857-1908)
Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 990 - 4 440 EUR
4 170 - 4 630 USD
Klubbat pris
85 000 SEK
Herman af Sillén
(Sverige, 1857-1908)

Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Signerad H. af Sillén och daterad 1892. Duk 52 x 84 cm.

Tilläggslista

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel skall vara Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Proveniens

Tidigare i C.F. Askers samlingar (i gåva av Sjöofficers Sällskapet i Karlskrona 1892).