74
91407
Herman af Sillén
(1857-1908)

Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Signerad H. af Sillén och daterad 1892. Duk 52 x 84 cm.

Utropspris:

45 000 - 50 000 SEK

4 286 - 4 762 EUR

Klubbat pris:
85 000 SEK
Tilläggslista

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel skall vara Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Proveniens

Tidigare i C.F. Askers samlingar (i gåva av Sjöofficers Sällskapet i Karlskrona 1892).

Kontakta specialist
Pedro Westerdahl
Pedro Westerdahl
Specialist klassisk konst 1800/1900-tal
+46 (0)8 614 08 05