74
91407

Herman af Sillén

(Ruotsi, 1857-1908)
Lähtöhinta
45 000 - 50 000 SEK
4 300 - 4 780 EUR
4 880 - 5 420 USD
Vasarahinta
85 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Herman af Sillén
(Ruotsi, 1857-1908)

Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Signerad H. af Sillén och daterad 1892. Duk 52 x 84 cm.

Täydennyslista

Fel titel i den tryckta katalogen. Korrekt titel skall vara Fregatt ankrad utanför Karlskrona

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i C.F. Askers samlingar (i gåva av Sjöofficers Sällskapet i Karlskrona 1892).