792
73881

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
3 530 - 5 300 EUR
3 680 - 5 530 USD
Klubbat pris
44 000 SEK

Fanerad med valnöt och jakaranda. Beslag av förgylld mässing. Skiva av kolmårdsmarmor. Tre lådor. Skivan märkt med rödkrita "No 6". Längd 121, bredd 57, höjd 80,5 cm. Nyckel medföljer.

Fanerlagningar, något maskstungen.

Tilläggslista

Ett framben lagat.