791
96035

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 620 - 3 490 EUR
2 740 - 3 650 USD
Klubbat pris
40 000 SEK

Fanerad med alm och valnöt. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 116, bredd 56, höjd 81 cm. Nyckel medföljer.

Skivan med slitage, smärre torksprickor, kompletterade fotavslutningar.