794
77785

BYRÅ. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
2 650 - 3 530 EUR
2 760 - 3 680 USD
Klubbat pris

Fanerad med amarant, jakaranda och valnöt. Skiva av grå kalksten. Beslag av förgylld mässing. Tre lådor. Längd 105, bredd 51, höjd 84 cm.

Lås och ett handtag senare. Hörnbeslag saknas, ställvis skador och lagningar. Nyckel saknas.