814
76199

FÄLLBORD, av Lars Eric Lindell (mästare i Köping 1818-1843).

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
523 - 697 EUR
547 - 730 USD
Klubbat pris
8 800 SEK

Rund alrotsfanerad skiva på tredelad centralfot. Signerad med klistrad etikett "Lars E. Lindell, Schatullmakare i Köping". Diameter 88, höjd 73 cm.

Lagningar.