Madeleine Pyk – en samling F769
912
74325

SPEGEL. Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft. Rokoko.

Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
1 420 - 1 710 EUR
1 630 - 1 950 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Förgylld och bronserad. Genombrutet krön. Dekor av rocailler, voluter och blommor. I ramen infällt spegelglas. Höjd 126, bredd 52 cm.

Gammalt, men ej ursprungligt glas. Lagningar.