959
84237

LÄSLAMPA, för ett ljus. Sengustaviansk.

Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Klubbat pris
18 500 SEK

Förgylld brons, grönlackerad plåt och vit marmor. Höj- och sänkbar skärm och ljushållare på rektangulär sockel. Dekor av sittande hund. Höjd 35 cm.

Smärre marmornagg, obet lagningar.