1039
143979

MATTA. "Grå Rundel". Reliefflossa. 298,5 x 196 cm. Signerad Brita Grahn. 1950-60-tal.

Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
1 770 - 2 650 EUR
1 840 - 2 760 USD
Klubbat pris
42 000 SEK

Grå slätvävd botten med knutna mönster i benvitt och olika grå nyanser av rader av rundade geometriska mönster.

Ställvis något slitage, fläckar. Kortsidorna med lagningar, fransar saknas.

Tilläggslista

"Grå Rundel"