1043
115867

MATTA. "Porslinsmattan". Rölakan. 242,5 x 170 cm. Signerad AB MMF (AB Märta Måås-Fjetterström).

Utropspris
16 000 - 18 000 SEK
1 410 - 1 590 EUR
1 470 - 1 660 USD
Klubbat pris
14 000 SEK

Komponerad 1932. Tillverkad efter 1941.

Något slitage, fläckar. Fransarna med något slitage.